İzolasyon malzemeleri neden Anlatıldığı gibi uzun zaman dayanmıyor nedeni nedir nerde yanlışlıklar yapılıyor? Her sektörde geçerli olan yaşanmış ve şitdetile yaşanmaya devam edilen alışkanlıklar.Kısa zamanda ve saniyeler içinde bakması yeterli meslek sahibi olan arkadaşlar var.matrix filmindeki konu gibi kaset ve piriz, Çok büyük yeteneklere sahibiz kendimiz den gurur duyuyoruz.😆😁🤭🤫
1.Esneklik kabiliyeti değil mekanik dayanım aranması
2.Her zemin ve yapıya Hertürlü sınıfta izolasyon malzeme si olmaz.
3.Labaratuvar testlerinin verdiği cevabı doğadaki testler ile aynı olmadığıdır.Labaratuvarda 1 test yapılırken,Doğa ve yapının verdiği tepkiler ondan fazladır.
4.Denenmiş ve defalarca denenmiş malzemeyi tekrar yaptırıp denemek
5.Malzeme yapı itibari ile geçmişdeki yaşamsal kalıntılarına varsa bakmak
5.Güneş enerjili damların titreşim sarsıntı,dengesiz yüklerin verdiği tepkiler
6.Bilinçsiz uygulama teknikler
7.Bilmediği uzmanı olmadığı konularda bilmiş lık yaparak bilgi kirliliğine ve yanlış uygulama eylemlere sebebiyet olmak
8.Bilgi araştırma okuma öğrenme yetimizin düşük seviyede olması Tembellik olması
9.Başarı göstermiş bir konu ve sektörde olanları bilmeden tanımadan karalamak
10. Kulaktan dolma bilgilere herşeyden önce sorgulamadan inanmak ve yaymak

Binalarda İzolasyon Nasıl Yapılır?

Binalarda İzolasyon Nasıl Yapılır?

İzolasyon Nedir?

İzolasyon ya da diğer adıyla yalıtım, çeşitli yalıtım malzemeleri aracılığıyla enerjiye set çekilmesine verilen addır. Örnek olarak ısı yalıtımı ve ses yalıtımı buna örnek gösterilebilir. Yalıtım malzemeleri sayesinde istenmeyen sesler yalıtım yapılan bölgeye girememektedir.

İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Özellikle kış aylarında soğuk havanın evin içerisine girmesini engellemek için yapılan yalıtım, binanın dış bölgesine yapılmaktadır. Dairelerde yaklaşık %40 oranında ısı kayıplarının meydana geldiği bir gerçektir. Bu neden yapılacak olan ısı yalıtımı doğalgaz kullanımınızı da azaltarak cebinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Doğru işçilikle ve kaliteli malzeme ile yapılan dış cephe ısı yalıtımı oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Çatı İzolasyonu

Binanın ısı kaybının %25’lik kısmı çatı bölümünden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple çatı izolasyonu da önemli bir konudur. Çatılarda hem ısı hem de ses izolasyonu yapılmaktadır. Çatıda yapılan izolasyon çatının kullanım alanına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Pencere İzolasyonu

Hem ses geçiren hem de ısıyı düşüren etmenlerden olan pencereler, mutlaka izole edilmesi gereken bölgelerdendir. Çift cam kullanmak tek cama nazaran daha faydalı olsa da en iyi seçenek izole edilmiş cam kullanmaktır. Çift cam ısı kaybını %50 seviyesine indirirken izole edilmiş cam %25’e kadar indirmektedir.

Ses Yalıtımı

Bildiğiniz üzere şehir hayatının en büyük sıkıntılarından biri hiç şüphesiz gürültü kirliliğidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız bu durum çok daha büyük bir sıkıntı haline gelmektedir. Bu nedenle ses yalıtımı son derece önemlidir. Ses yalıtımı sizi şehrin gürültüsünden kurtaracak ve evinizde veya iş yerinizde huzurlu dakikalar geçirmenizi sağlayacaktır. Ses yalıtımı işlemi farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Gelen sesin akustiği değiştirilerek yok edilebilmekte, ses seviyesi en aza indirgenmekte ve farklı bir sesle maskelenmesi ses izolasyonu yöntemleri arasında gösterilebilir.
Ses izolasyonunda kullanılan malzeme de büyük önem taşımaktadır. Özellikle ekonomik açıdan kullanılan malzemelere dikkat edilmesi önemlidir.

Tesisat Yalıtımı

Tesisat yalıtımı aslında ısı yalıtımının bir parçası olarak gösterilebilir. Zira ana amaç, binanın ısısını kontrol altında tutmaktır. Binaların ısıtma ve soğutma tesisatlarının içeride yer alan bölümü (binanın duvarlarında herhangi bir yeri ısıtma – soğutma görevi olmayan yerde) izole edildiğinde önemli miktarda enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Bu yüzden ısıtma ve soğutma sistemlerini oluşturan metal parçaların izole edilmesi önemlidir.

Yangın İzolasyonu

Yangın oldukça yıkıcı, can ve mal kaybına sebep olan bir afettir. Her yıl binlerce ev ve iş yeri yangın sebebiyle zarar görmektedir. Bu sebeple evinizde ve iş yerinizde yangın izolasyonu yaptırmanız büyük önem taşımaktadır. Yangın izolasyonu kısaca yangın çıkmasını önleyecek çıksa dahi binanın zarar görmemesini sağlayacak önlemler olarak özetlenebilir. Bu izolasyon yapılırken binanın türüne ve planına göre hareket edilmekte ve izolasyon bu plan çerçevesinde yapılmaktadır.

İzolasyon nedir, ne anlama geliyor? Evde izolasyon, sosyal izolasyon nasıl olur?
Son zamanlarda en çok konuşulan kavramlardan biri olan İzolasyon ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren İzolasyon nedir, ne anlama geliyor? İşte hem bu soruların cevapları hem de sosyal ve evde izolasyon ile ilgili bilinmesi gerekenler…

İzolasyon nedir, ne anlama geliyor? Evde izolasyon, sosyal izolasyon nasıl olur?
Son zamanlarda en çok konuşulan kavramlardan biri olan İzolasyon ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren İzolasyon nedir, ne anlama geliyor? İşte hem bu soruların cevapları hem de sosyal ve evde izolasyon ile ilgili bilinmesi gerekenler…

İzolasyon günün hakkında en çok merak edilen konulardan biri oldu. Peki izolasyon nedir?

SOSYAL İZOLASYON NEDİR?

Sosyal izolasyon, grip ve tüberküloz gibi havadan bulaşan hastalıkların yayılmasının önüne geçmek için kişinin kendini toplumdan kısmi veya tamamen uzaklaştırmasıdır. Sosyal izolasyonda okul, festival, toplu taşıma araçlarının, bankaların ve marketlerin kapanışları gibi uygulamalar yapılır.

EVDE İZOLASYON NASIL UYGULANIR EVDE İZOLASYON NASIL UYGULANIR?

Kendini izole etmek İngiltere’deki kullanımı ile esas olarak evde kalmak ve egzersiz yapma dışında evden çıkmamak olarak tarif ediliyor. Okula, işe gitmiyor kamusal alanlara girmiyorsunuz. Kendini izole etmesi istenenlerin gıda ve diğer ihtiyaçları için alışverişe de mümkünse çıkmaması gerekiyor.. Bu ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayanların alışverişe çıkmaya mecbur kalırlarsa ev dışında her türlü sosyal teması minimuma indirmeye özen göstermeleri isteniyor.

KİMLER KENİNİ İZOLA ETMELİ KİMLER KENİNİ İZOLA ETMELİ?

Covid-19 belirtileri gösteren herkesin kendini izole etmesi gerekiyor. Bu belirtiler 37.8’in üzerinde ateş, öksürük ve solunum güçlüğü olarak tarif ediliyor. Aynı zamanda bu belirtileri gösteren kişiyle aynı evi paylaşan herkesin de kendisini izole etmesi gerekli. Yalnız yaşıyorsanız, belirtilerin ortaya çıkışından itibaren 7 gün evde kalmalısınız. 5 Eğer siz veya birlikte yaşadığınız bir kişi bu belirtileri gösterirse, bütün hanenin 14 gün kendilerini izole ederek, belirtilerin gelişip gelişmediğini gözlemesi gerekiyor. Bu süre içinde evdekilerden biri daha hastalık belirtileri göstermeye başlarsa o zaman 7 gün daha izole olmaları gerekiyor. Daha sonra hastalanan her bir kişi için izolasyon süresi 7 gün daha uzuyor. Hastalık belirtilerini gösteren kişilerin iyi havalandırılmış bir odada kalıp evdeki diğer kişilerden uzak durmaları tavsiye ediliyor.

İzolasyon Nedir? | Yararları

Binaların ömrünü uzatmak, içeriden daha konforlu olmasını ve dış etkenlere karşı binanın korunması için yapılan tüm önem arz eden işlemlere izolasyon adı verilir.
İzolasyon yapılmış olan binalar yağmur, kar, sıcak veya soğuk gibi havalarda bu etkenlere karşı binayı korumaktadır. Yaz ve kış aylarında bina içerisinde sıcaklığı koruyarak daha konforlu bir şekilde yaşamış olur, korumalara ek olarak ses yalıtımını da sağlayarak sağlıksız seslerden uzaklaşmış olabilirsiniz.
İzolasyon günümüzde sadece çatı için yapılıyor olarak bilinse de bu düşüncü yanlıştır. İzolasyon binanın tüm bölgelerine yapılabilmektedir. Temelden binanın yan yüzeylerine, tavan yüzeylerinden çatısına kadar izolasyon yapılabilmektedir. Sağlıklı bir bina için binaya tam bir izolasyon yapılması gereklidir.
Tam izolasyon yapılmış bir binada uzun vade de binaya yapmış olduğunuz masraflar size geri dönecektir. Yapmış olduğunuz ısı yalıtımları ile doğalgazdan tasarruf elde ederken, su yalıtımı öncesinde binada oluşmuş hasarlar için tamir parası ödemenize gerek kalmayacaktır. Gereksiz masraf ve para harcaması olarak görmüş olsanızda başlangıç olarak zamanla ne kadar ihtiyaç duyulduğunu fark edeceksinizdir.
İzolasyon binaların yanı sıra havuz, balkon gibi yerlere de yapılabilmektedir. Havuzlarda, balkonlar vb. Yerlerde olası su kaçaklarını engellemek amacıyla oldukça tercih edilen bir işlemdir.
Neden İzolasyon Yaptırılmalıdır?
Binanızın yapıldığı tarihten bugüne bina ne kadar sağlam olsa da zamanla hasar görmektedir. Günümüzde bina içerisinde en çok karşılaşılan durumlardan biri de su kaçağı durumları. Bu durumlarda sızan sular oldukça kötü kokulara ve kötü görüntülere neden olmaktadır. Bu durumlara ek olarak rutubet oluşmasına da neden oluyor. Bu durumlardan engellenebilmesi adına izolasyon oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

İzolasyonda Yalıtım Çeşitleri

3 çeşit yalıtım türü mevcut.
1- Ses Yalıtımı
Yaşanılan ortamda sizi rahatsız eden seslerin bina içerisine girmesini engelleyerek bu kirli seslerden kurtulmanızı sağlar. Günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. (Sinema, hastane vs.) Ses yalıtımı binanın dışına yapıldığı gibi iç kısımlarına da eklenebilir. Komşulardan rahatsız olma gibi durumlar söz konusu olduğunda ses yalıtımı ile bu durumların üstesinden kolaylık ile gelinebilir.
2- Isı Yalıtımı
Farklı ortamlarda bulunan ilişkisiz sıcaklıklar arasında geçişi minimize ederek ortamların kendi sıcaklıklarının korunmasını sağlar. Bu şekilde kış aylarında ısı kaybetmezken yaz aylarında da dışarıdan içeriye sıcak hava giremiyor olacaktır. Kış aylarında yapılan ısı yalıtımı ile odalar daha kolay bir şekilde ısınırken, ısınan bu havanın dışarıya çıkışı engellenmiş olmasıyla birlikte tasarruf etmenizi sağlanacaktır.
3- Su Yalıtımı
Yağmur, kar vs. Hava koşullarında zaman içerisinde toprak altından gelecek yeraltı sularından binayı koruması amacı ile kullanılmaktadır. Bu yalıtım binanın temelinden, çatısına kadar geçerlidir. Ayrıc açoğu dairenin sıkıntısı olan küf ve mantar sorunları da su yalıtımı ile birlikte engellenebilmektedir.

İzolasyonun Yararları
• Binada ısı yalıtımı ile birlikte yaz ve kış aylarında tasarruf edersiniz.
• Ses yalıtımı ile rahatsız eden seslerden kurtulursunuz.
• Binanın ömrünü uzatır ve daha şık bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.
• Kış aylarında binaya su girişleri engellenir.
• Uzun süre binaya bir bakım yapma gereksinimi duyma ihtiyacınız kalmaz.
Franchıse bayilik veriyoruz. Kazançlı Yenibiriş yüksek gelir getirisi yüksek izolasyon malzemesi ,Dünyada sadece Sas Izolasyon dadır.
Merhabalar, Sas İzalasyon olarak TEKNOLİSİ Sas izolasyona aittir. Malzeme satışı yoktur. Sadece Sas teknoloji bayileri kullanırlar.
Dünyanın En iyilerinden uygulama lı izolasyon hizmeti veriyoruz. Amacımız Hatalı uygulamalara son sloganı ile hizmet veriyor uz. 10 yıl garanti kapsamındadır.%30,40 Tasarruf sağlar
Sas izolasyon YALITIM teknoloji lerinden merhaba
Bayilik sistemini anlatacağız.
Dünyada İZOLASYON sorunu devam etmektedir. Bu sorunu kalıcı olarak sas izolasyon çözmüştür. Malzemesi teknikleri sadece sas izolasyon a aittir.malzeme satışı yoktur.biz emin ellerde profesyonel kişilerin yaptığı İZOLASYON sektörü haline getirdik.sas teknoloji bayileri oluşturduk.işden anlasın anlamasın eğitim vererek il ve ilçesi nde hizmet etmeye başlar.kimsede olmayan teknoloji ile bölgesinde hizmet eder.teklif verdiği yerde aynısından benzeri olmadığı için tercih etmeleri RAKİPSİZ olmaları ,müşteri talep yoğunluğu yaşayarak hak ettiği yaklaşım ile karşılaşır.teklif de birim fiyatı isteğine bağlıdır. 10 yıl garanti kapsamındadır. Bayii uygulama sonrasında sas kalite ekibi kaliteyi müşteri memnuniyeti artırmak için inceleme yaparız.sorumluluğunu üzerimize alır müşteriye garanti belgesi veririz.
Bayii zorlandığı projelerde teknik destek veririz.amaç hatasız işler yaparak maddi manevi olarak kazanalım ama hizmetin en iyisini yapalım,her yıl defalarca yapılan izolasyonun ların insanlarımıza bir daha yaşatmayalım.bu teknoloji yi art niyetli kişilere de engel olmamız gerekir bir kişinin hatasını herkes ödemesin diyerek kalite kontrol ederiz. Bayilik sistemi francihss sistemi bayinin bölgesine göre ücret belirlenir 3/1 peşin kalan tutar hedeflediğimiz ciroya ulaştığı zaman öder.Para kazanalım ama hakkı ile kazanalım
Bayii kar marjı %50,70 arasındadır.
Yapı marketlere sata bileceği 2 ürünün satışı serbesttir. Bayinin bölge korumalı dır.başka bayii bölgenizde akrabasına iş yapacak olursa izin alması ve akrabası olduğunu açıklamak zorunda dır.
Kısa sürede yüksek ciro ya ulaşırsınız.eleman yetiştirme de eğitimine bizler yardımcı oluruz.il yoğunluğu nedeniyle bölgenizde belirlediğiniz kişilere işçilik olarak alt taşron modeli yaptırarak işler i imalatı kontrolü yaparak yürütmeniz daha doğrudur.işlerin yetişmesi konusunda müşteriye cevap vermede bu model daha doğrudur.özünde dürüst çalışkan işine saygısı olanlar formu doldurarak müracat ede bilir siniz.
Bu sorumluluğu yürüten arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.
2.çevreyol üzeri valilik karsisi yeni şehir mersin
www.sasizolasyon.comhttps://youtu.be/allRbHbaGiE
https://www.facebook.com/Sasanamerkez/

08505323833 & 05320672239

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir